شرکت بسته بندی مواد غذایی سهند پاک پارسیان

شرایط نگهداری انواع حبوبات در انبار

آیا می دانید که شرایط نگهداری انواع حبوبات در انبار چگونه باید باشد تا فساد به سراغ آن ها نیامده و بتوان حداقل یکسال آن ها را با کیفیت مناسب نگهداری کرد؟
به هر حال هر محصولی تا زمانی که مصرف شود باید نگهداری شود. برای حبوبات که کلاً مدت زمان ماندگاری بالایی دارند، شرایط نگهداری می تواند کمک کند تا بیشتر هم سالم بماند. اما دو مرحله برای نگهداری حبوبات مطرح است، مرحله اول زمانی که در انبار به صورت فله و یا حتی بسته بندی و عمده حضور دارد که البته ریسک نمونه های بسته بندی کمتر است، مرحله دوم زمانی که خریدار و مصرف کننده آن را تهیه کرده و در خانه نگهداری می کند. در هر دو مرحله وظیفه افراد این است که کیفیت را تا حد ممکن بالا نگهدارند.
اما در انبار و یا در منزل به هر حال باید در دو جبهه جنگید، جبهه اول که رطوبت است و جبهه دوم که نور مستقیم می باشد. انبار ها غالباً سوله های بزرگی هستند که بسته به اشل کاری دارنده دارای ظرفیت های مختلف می باشند. رطوبت از چند ناحیه ممکن است به کیسه های حبوبات فله ای نفوذ کند. چون کیسه ها به هر حال امکان جذب رطوبت دارند، یکی از طریق کف سوله و دیگری از سقف و دیوار ها. معمولاً کف باید دارای موزائیک باشد و این در شرایطی است که سقف و دیوار ها را باید عایق بندی کنند. از طرفی در بهترین شرایط معمولاً کیسه ها را روی پایه هایی با فاصله چند سانتی متر از کف قرار میدهند که احتمال رسیدن رطوبت را به کیسه ها کاهش دهند.
خود فضای سوله سبب می شود تا نور مستقیم به حبوبات نخورد و به راحتی کیفیت مرغوب حفظ گردد.

فروش حبوبات بسته بندی
حبوبات برای بسته بندی هم می توانند استفاده شوند، که اتفاقاً نگهداریشان را ساده تر هم می کند.حبوبات بسته بندی بیشتر در نایلون های خاص بوده و البته در برخی کشور ها شاید حتی بسته بندی در قوطی هم انجام پذیرد. به هر حال مزیت بسته بندی این است که نه تنها آن دو عامل مذکور در بالا را به حبوبات راه نمیدهد، که رطوبت و تازگی نرمال خود حبوبات را هم حفظ می کند. زیرا هر چند اغلب حبوبات به ظاهر کاملاً خشک برداشت میشوند، ولی در داخل دانه درصد استانداردی از رطوبت وجود دارد که با بسته بندی حفظ خواهد شد.
فروش حبوبات بسته بندی هم به دلیل کیفیت برتری که در پاک شده بودن و عدم داشتن ضایعات دارند خوشبختانه با رونق خوبی همراه شده و کم کم جامعه ایران هم به سمت مدرن شده پیش می رود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت نزد سهند پاک پارسیان محفوظ است

طراحی و پیاده سازی توسط شرکت سروای تی